Oświetlenie profesjonalne | drogi i ulice  (2021-07-31)   LENA LIGHTING

Miasta i gminy inwestują w energooszczędne oświetlenie LED

Prawie 300 energooszczędnych opraw drogowych od Lena Lighting zainstalowano w woj. warmińsko-mazurskim. 185 z nich oświetla wiejskie drogi w gminie Szczytno, wykorzystując w tym celu najnowocześniejsze technologie. Z kolei 92 takie same lampy trafiły do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie.

 


Oprawy drogowe produkowane w Środzie Wielkopolskiej charakteryzują się nie tylko wysoką szczelnością i wytrzymałością. Zapewniają także optymalną temperaturę barwową światła oraz strumień świetlny w zakresie od 2700 lm do 20450 lm. Są też wyposażone w protokół DALI, system służący do sterowania oświetleniem, jak również czujnik ruchu i zmierzchu. Wszystko to sprawia, że zapewniają doskonałe, komfortowe oświetlenie dróg i przestrzeni zewnętrznych oraz  generują  spore oszczędności energii elektrycznej podczas eksploatacji. Poprawiają też poziom  bezpieczeństwa na drogach.

 

„Coraz częściej to już nie sama cena, a właśnie kompleksowe parametry lamp drogowych decydują o wyborze produktu przez miasta i gminy. W ostatnim czasie poszukują one energooszczędnych źródeł światła – to bardzo pozytywny trend, który przekłada się na wybór opraw LED-owych.  Samorządy myślą kompleksowo, zarówno o kosztach eksploatacji, trwałości opraw,  o bezpieczeństwie jakie daje dobre oświetlenie drogowe, ale także o kwestii ochrony środowiska” – mówi Marcin Szewczyk, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych z Lena Lighting.

 


 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW