Oświetlenie profesjonalne | tereny miejskie  (2020-09-29)   SCHREDER

Nowe aplikacje do konfiguracji i wizualizacji rozwiązań oświetleniowych

Firma Schréder uruchomiła dwie nowe aplikacje cyfrowe –VisioLum 3D służącą do konfiguracji oraz aplikację rozszerzonej rzeczywistości VisioLum AR. Te nowe narzędzia dają użytkownikowi możliwość  interaktywnego konfigurowania, wizualizacji i doświadczania rozwiązań oświetleniowych w realistycznym krajobrazie miejskim, przed dokonaniem ostatecznego wyboru. Obie aplikacje są dostępne zarówno na urządzenia z systemem iOS, jak i Android.

 


Dzięki Schréder VisioLum 3D architekci, projektanci oświetlenia i urbaniści mogą łatwo i szybko skonfigurować własną, najnowocześniejszą platformę FLEXIA, dobierając różne projekty, wykończenia i akcesoria. Następnie mogą połączyć oprawę z wybranym słupem oraz wysięgnikiem, aby odkryć, w jaki sposób ich własne unikalne rozwiązanie oświetleniowe może ulepszyć i upiększyć ich miasto zarówno w dzień, jak i w nocy.
 
Po znalezieniu idealnego rozwiązania dają możliwość powiększania i pomniejszania obrazu oraz wykonania pełnego obrotu o 360°, aby zwizualizować wszystkie punkty widzenia. Następnie mogą zapisać swoje wybory i pobrać pliki 3D lub PDF z podsumowaniem konfiguracji, aby udostępnić je współpracownikom i potencjalnym Klientom.
 
Dzięki Schréder VisioLum AR mogą zintegrować rozwiązanie z rzeczywistym środowiskiem miejskim, a następnie odwzorować końcowy efekt. Intuicyjny interfejs pozwala na odkrywanie nieskończonych możliwości znalezienia idealnego rozwiązania bez konieczności tworzenia makiet i renderowania 3D, co pozwala na oszczędzenie czasu.
 
Obie aplikacje współpracują z platformą oprawy FLEXIA i w najbliższej przyszłości zostaną rozszerzone o kolejne oprawy oświetleniowe. O każdej porze dnia i z dowolnego miejsca, ta najnowocześniejsza technologia umożliwia interakcję i pełne dostosowanie rozwiązania oświetleniowego przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

 
W firmie Schréder naszym celem jest umożliwienie Klientom dokonania właściwego wyboru, kiedy chcą i jak chcą, w bezproblemowy sposób. Miasta oczekują rozwiązań oświetleniowych, które nie tylko oświetlają, ale także podkreślają ich charakterystyczną tożsamość. Nie ma wątpliwości, że najnowsza technologia może im w tym pomóc, pozwalając im konfigurować, dostosowywać i wizualizować tak, aby byli pewni swojego wybór – powiedział Jean-Luc Lambert, Kierownik segmentu biznesowego Urban Deco – Schréder


Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia, aplikacje Schréder VisioLum współpracują z urządzeniami, które przeszły proces certyfikacji ARCore - platformy używanej do tworzenia doświadczeń rzeczywistości rozszerzonej dla urządzeń z systemem Android i iOS.
 
Źródło:  Schréder
 

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW