Oświetlenie profesjonalne | wnętrza biurowe  (2019-09-05)   Artykuł sponsorowany - GTV

LEDowa rewolucja w Twoim miejscu pracy

Średnio 40 godzin tygodniowo, 2000 godzin w skali roku – tyle czasu przeciętnie spędza pracownik biurowy w pracy, w której może narażać oczy na uszkodzenia spowodowane niewłaściwym oświetleniem. Komfort pracowników jest niezwykle istotny dla ich wydajności, a jak wiadomo, zmęczony pracownik, to też mniej efektywny pracownik. Z pomocą przychodzą odpowiednie rozwiązania oświetleniowe, w tym technologia LED, która jest mniej szkodliwa nie tylko dla ludzi, ale też dla środowiska.

 


Od 2018 roku według przepisów wprowadzonych przez Unię Europejską obowiązuje zakaz produkcji żarówek halogenowych. Zmiana idąca w stronę zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i ograniczenia emisji CO2  ma przede wszystkim przynieść korzyści ekonomiczne i ekologiczne w skali makro, natomiast w skali mikro pozytywnie wpływa na komfort pracy.
 
 
Co nam daje oświetlenie LED
 
Dzięki oświetleniu LED firmy zyskują finansowo. Żarówka tradycyjna pochłania aż 95% energii na nagrzanie się, podczas gdy tylko 5% przeznacza na oświetlenie pomieszczenia – strata pieniędzy jest tu oczywista. Żarówki LED nie tylko zużywają kilka razy mniej energii, ale też świecą cztery razy dłużej niż standardowe halogeny, czyli aż do 40 tys. godzin. Czterokrotnie mniejsze zużycie takich żarówek zmniejsza więc ilość składowanych odpadów na korzyść dla środowiska naturalnego.

 

 
LED-owe znaczy zdrowsze
 
LED-owe oświetlenie, w przeciwieństwie do halogenowego, sprawia, że oczy się nadmiernie nie męczą, dzięki temu poprawia się komfort i efektywność pracy. Przykładem takiego rozwiązania są panele GALAXY z UGR<19 marki GTV, które nie tylko dają odpowiednie natężenie i rozkład światła, ale też eliminują nieprzyjemne migotanie i olśnienie. Dodatkowym atutem jest możliwość doboru kształtu takiego panelu, by jeszcze lepiej uzupełniał wnętrze. Panele LED GALAXY, KING, PRINCE i MASTER od GTV, dostępne w trzech optymalnych rozmiarach: 30x60 cm, 60x60 cm i 30x120, świetnie sprawdzą się w każdej przestrzeni biurowej.

 


Na open space'ach najbardziej efektywne będą profile kwadratowe, dające równomierne rozłożenie światła, a w gabinetach czy salach konferencyjnych te prostokątne, które można zawiesić na linkach nad biurkiem czy stołem konferencyjnym dla zwiększenia efektu wizualnego – radzi Maciej Majewski, Product Manager w GTV. – Dodatkowo panele LED są dostępne w wersji wpuszczanej, a dzięki ramkom możemy je montować natynkowo – dodaje.
 
 
Postaw na design w oświetleniu biura
 
Interesującym dodatkiem do wystroju wnętrza biurowego są profile GLAX do taśm LED marki GTV, również te przeznaczone do płyt gipsowo-kartonowych. To niestandardowe rozwiązanie  pozwoli w interesujący sposób zaaranżować przestrzeń, nie ingerując w nią, a także oświetli miejsca, w których nie można zainstalować światła w sposób tradycyjny. Nakładane profile do taśm LED dadzą przyjemne, bezpunktowe światło, ozdabiając meble i sufity. Taśmy z radiatorem o wyższej mocy – nabudowane lub zawieszone – pozwolą w designerski sposób oświetlić gabinet, a taśmy wpuszczane (np. we fronty lub w spody szafek) świetnie sprawdzą się w biurowych kuchniach, dzięki osłonce, która chroni je przed wilgocią i zabrudzeniami.

 

 
Komfortowy magazyn przyjazny pracownikom
 
Hala magazynowa to miejsce pracy, w którym właściwe oświetlenie wpływa nie tylko na efektywność pracy i komfort pracowników, ale też na ich bezpieczeństwo. W pomieszczeniach przemysłowych, w których dominują wielopoziomowe regały z towarem, tworzące wąskie przejścia, ważne jest, by wszystkie ciągi komunikacyjne były oświetlone równomiernie.  Umożliwią to energooszczędne oprawy LED takie jak BETIS, OMNIA i linia szybkiego montażu MAGNAT, które nadają się nie tylko do magazynów, ale i do garaży biurowych oraz centrów handlowych. Dzięki szerokiemu kątowi świecenia (MAGNAT 180o, BETIS i OMNIA 120o) równomiernie oświetlą przestrzeń.

 


Odpowiedni montaż oraz oddawane przez nie chłodne i białe światło pozwoli zredukować uczucie zmęczenia i dekoncentracji czy ryzyko nieprzyjemnego efektu olśnienia u pracowników. Ich hermetyczna oprawa odporna jest na kurz i wilgoć, dzięki czemu są bardziej energooszczędne i bezpiecznie niż standardowe rozwiązania tego typu oraz znacznie trwalsze – mówi Maciej Majewski.

Technologia oświetlenia LED to ulga dla portfela firmy, zwiększone bezpieczeństwo i komfort pracowników oraz ogólny zysk dla środowiska. LED-owe panele i profile do taśm LED oprócz wyjątkowego i funkcjonalnego designu wprowadzają do miejsca pracy poczucie wygody, natomiast modułowe i hermetyczne oprawy świetlne poprawią ekspozycję i wydajność pracy w magazynie, ograniczając powstawanie dyskomfortu i poprawiając bezpieczeństwo.

Źródło: GTV
 

O GTV:
GTV to producent akcesoriów meblowych i oświetlenia o globalnym zasięgu – działa na ponad 45 światowych rynkach, w Azji, Europie, Ameryce i Afryce. Na przestrzeni ostatnich lat firma rozwinęła swoje spółki w Brazylii, Chorwacji, Rosji, Czechach i Hiszpanii. Produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.
 
 
Adres: 05-800 Pruszków, ul. Przejazdowa 21
Telefon: +48 22 444 75 95
Fax: +48 22 444 75 03
Email: oswietlenie@gtv.com.pl
WWW: www.gtv.com.pl

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW