Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2016-11-28)   ES-SYSTEM

Salon samochodowy w Mińsku na Białorusi z oświetleniem LED

Salon samochodowy Maseratti w Mińsku (Białoruś) zyskał nowoczesne oświetlenie przy pomocy opraw dostarczonych przez polską firmę ES-SYSTEM. Inwestycję w całości zrealizowano w oparciu o technologię LED. Projekt wyróżnia się połączeniem dobrego oświetlenia z estetyką i łatwością montażu opraw.

 


Dobrze wykonany projekt oświetlenia obiektów handlowych pozwala w istotny sposób podnieść atrakcyjność oferowanych towarów i tym samym zwiększyć ich sprzedaż. Technologia LED stwarza możliwości nie tylko poprawy efektywności energetycznej instalacji oświetleniowych, ale również umożliwia innowacyjne podejście do projektowania oświetlenia, co jest szczególnie istotne w kreowaniu odpowiedniej atmosfery oświetleniowej przestrzeni handlowych. Ponadto LED-y to lepsze jakościowo i zdrowsze światło.
 
 
  Technologia LED pozwala na uzyskanie efektów, które w tradycyjnych rozwiązaniach oświetleniowych były niewykonalne. Jesteśmy w stanie zaprojektować źródło światła w kształcie według wytycznych klienta. Zalety LED-ów sprawiają, że projekty, które realizujemy opierają się głównie na tej technologii – powiedział Rafał Gawrylak, prezes ES-SYSTEM.
 

 
LED-y szyte na miarę
 
W ramach zrealizowanej umowy ES-SYSTEM dostarczyła do salonu Maserati oświetlenie w 100% oparte na technologii LED, która gwarantuje optymalne parametry oświetleniowe do hal wystawienniczych i ekspozycji, przy utrzymaniu niskich kosztów użytkowania. W projekcie wykorzystano oprawy, które specjalnie przystosowano do tej realizacji.
 
Oprawy, którymi oświetliliśmy salon samochodowy na Białorusi należą do najlepiej sprzedających się produktów z naszej oferty. Klienci doceniają ich jakość, możliwości wkomponowania w aranżację budynku i dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz łatwość montażu – mówi prezes Rafał Gawrylak.
 
Podobne oprawy zastosowano także w realizacjach takich jak: Galeria Katowice, Sala Ziemi w Poznaniu, Technopark Gliwice, Łódzka Strefa Ekonomiczna. Oprawy CAMELEON wykorzystano m.in. do oświetlenia biur spółki Shell w biurowcu Buma w Krakowie.
 
 
Różne kształty i wielkości w jednej oprawie
 
Przy realizacji salonu Maserati na Białorusi zastosowano oprawy CAMELEON, które można dostosowywać wielkością i kształtem do potrzeb projektu. Klienci mogą nabyć je w dwóch wariantach– okrągłe lub kwadratowe – o różnej wielkości.
 
Oprawy wykorzystane w Mińsku zaprojektowano specjalnie na potrzeby tej realizacji tak, aby podkreślały wszystkie walory pojazdów prezentowanych w salonie jednej z najbardziej pożądanych marek samochodów na świecie. Do tego celu zastosowano okrągłe oprawy o bardzo małym kącie rozsyłu wiązki, dzięki czemu uzyskano oświetlenie punktowe i wyeksponowano najciekawsze detale pojazdów.
 
Dzięki personalizacji kształtu i parametrów opraw, stworzyliśmy idealne tło, uwypuklające zalety eksponowanych produktów. To zasługa wysokiej jakości światła, które uzyskaliśmy poprzez zastosowanie odpowiednio dobranych opraw ES-SYSTEM – komentuje prezes Gawrylak.
 
Dodatkową zaletą opraw jest możliwość wyboru stopnia odwzorowania barw. Określa jak bardzo kolory w świetle sztucznym przypominają te oświetlane przez słońce. Od kąta świecenia zależy jasność diody – im węższa wiązka, tym jaśniejsze światło.
 
Wysoki współczynnik oddawania barw umożliwił w tym projekcie odpowiednią prezentację kolorów lakieru i dodatków w eksponowanych samochodach. Systemy tego typu często są wykorzystywane również w muzeach lub oświetleniu scenicznym – podkreśla prezes spółki ES-SYSTEM.
 
Źródło: ES-SYSTEM

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement