Oświetlenie profesjonalne | drogi i ulice  (2021-08-26)   Artykuł sponsorowany Schréder Polska

EXEDRA – platforma sterowania oświetleniem ulicznym firmy Schréder

Schréder EXEDRA to najbardziej zaawansowana platforma sterowania oświetleniem ulicznym dostępna na rynku, umożliwiająca kontrolowanie, monitorowanie i analizę stanu oświetlenia miejskiego w przyjazny dla użytkownika sposób.

Klient realizując wizje rozwoju Miasta potrzebuje dopasowanych rozwiązań. Nie sprowadza się to do rozwiązań uniwersalnych, które pasują do każdej idei. Projekt rozpoczynamy zrozumieniem wyjątkowości miejsca, w którym ma zostać zrealizowany – trudności, z którymi się zmaga oraz niewykorzystanych możliwości. Schréder tworzy, doradza, wprowadza innowacje i integruje rozwiązania oświetleniowe służąc Klientom wsparciem przez cały czas realizacji projektu. Dopasowuje wartość projektu do krótko i średnioterminowych celów przy jednoczesnym podtrzymaniu całości wizji.

Firma dąży do zrozumienia jak funkcjonuje miasto, aby zaoferować innowacyjne podejście i nowe rozwiązania, których korzyści wykraczają poza oświetlenie. Nie chodzi tylko o technologię, ale dzięki jej umiejętnościom i opracowaniom, chce przedstawić swoje propozycje, sprawiając by w sąsiedztwach i społecznościach w mieście podnieść komfort i bezpieczeństwo poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań we właściwym miejscu.

EXEDRA SMART daje możliwość wykorzystania nowoczesnych rozwiązań takich jak dostosowywanie barwy światła lub tworzenie scenariuszy dynamicznego sterowania natężenia oświetleniem przy zastosowaniu czujników podczerwieni (PiR) lub innych sensorów.

EXEDRA PRO jest bardziej elastycznym i dopasowanym rozwiązaniem wykraczającym poza oświetlenie z możliwością poszerzenia o dodatkowe aplikacje.Architektura systemu Schréder

EXEDRA została zaprojektowana w taki sposób, aby bezproblemowo współpracować z zewnętrznymi systemami wykorzystującymi inne oprogramowanie i urządzenia. Jak to możliwe? W przeciwieństwie do systemów zamkniętych bądź ograniczonych na integrację (blokada nałożona przez dostawcę lub wysokie koszty) z innymi systemami, Schréder EXEDRA w pełni bazuje na otwartych standardach i protokołach. Schréder odgrywa znaczącą rolę w tworzeniu standaryzacji z partnerami i członkami sojuszy takich jak uCIFI, TalQ lub D4i. Naszym celem jest dostarczenie rozwiązań przystosowanych do integracji pionowej sprzętowej jak i bazodanowej.

 


System Schréder EXEDRA oparty jest na współdzielonych i otwartych technologiach, począwszy od warstwy sprzętowej (hardware) do modelu danych i algorytmów. Nasza interoperacyjna platforma daje Klientowi możliwość połączenia jej z istniejącymi systemami, jak również z systemami innych producentów co tym samym oznacza, że jesteśmy otwarci na współpracę z naszymi Konkurentami.

Platforma Schréder EXEDRA jest stworzona, aby uwolnić prawdziwą, pełną interoperacyjność i oferuje:
  • możliwość kontroli urządzeń (opraw oświetleniowych) innych producentów
  • możliwość zarządzania sterownikami opraw i integracji ich z czujnikami innych producentów
  • możliwość podłączenia urządzeń i platform innych producentów

Schréder EXEDRA umożliwia stworzenie partnerskiego ekosystemu, aby zapewnić Miastom niekończące się możliwości rozwoju.

Schréder EXEDRA jest rozwiązaniem typu „Plug and Play”. System nie wymaga instalacji sterowników centralnych (Gateway). Po pierwszym zasileniu, sterownik na oprawie automatycznie nawiązuje połączenie wykorzystując sieć komórkową, a następnie algorytmy, zapisane w oprogramowaniu sterownika rozpoznają, weryfikują i sczytują dane o oprawie, czego ostatecznym efektem jest pojawienie się ikonki oprawy w interfejsie użytkownika. Schréder EXEDRA przyczynia się do należytego utrzymania infrastruktury miejskiej, aby konsekwentnie zapewniać bezpieczeństwo, komfort i dobre samopoczucie mieszkańców.


Źródło: Schréder Polska

Treści powiązane:Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW